Príbeh Chef@Home

Prvé varenie skončilo porezaným prstom

Prvé varenie v domácnosti nášho šéfkuchára Martina bolo na výročie svadby pre známeho, majiteľa pekárne a jeho manželku. Keďže každý začiatok je niečím špecifický, aj tu sa prihodilo niečo, čo nám na na tútu príležitosť nedovolilo zabudnúť. Martin si pred akciou nabrúsil nôž novou špciálnou brúsičkou a rovno pri varení vyskúšal aj jeho ostrie. Našťastie sme vycepovaní zvládať akékoľvek situácie, preto úspešne dovaril s obviazaným prstom a hostia boli s večerným menu nadmieru spokojní.

Zárodky chef@home vznikli oveľa skôr – v zelenom Írsku

Na tomto nádhernom ostrove so srdečnými obyvateľmi sme strávili takmer šesť inšpiratívnych rokov, počas ktorých si Martin vyskúšal varenie v 5* hotelu Westbury v Dubline a vypracoval sa na šéfkuchára novej reštaurácie v prímorskom mestečku Skerries, kde sme žili.

V jedno sobotné popoludnie mi prišla od Martina sms:

Keby som sa náhodou neozýval, idem variť k jednej pani v Malahide.

V ten deň išiel Martin na skúšku variť do reštaurácie cez väčší park v peknej prímorskej dedinke Malahide severne od Dublinu, kde stretol postaršiu joggujúcu pani s dcérou a spýtal sa ich na cestu. Keď zistili kam ide a prečo, navrhli mu, či sa cestou späť nestaví u nich doma a niečo im nenavarí.

Dali mu adresu a o pár hodín už stál pred veľkolepou vilou, kde ho pozvali ako starého známeho, ukázali mu dom a veľkú kuchyňu. V ten večer pripravili polievku gazpacho a zopár ďalších stredomorských pochúťok, pripravených zo surovín, ktoré zrovna boli k dispozícii. Okrem toho, že stará pani mala trochu viac cesnakový dych, to bol úspech :). Opäť sa nám potvrdilo, že Íri sú easy-going, srdeční a otvorení.

Ľudia si chcú zaplatiť osobného kuchára

Časom sa ukázalo, že si ľudia vedia a chcú zaplatiť osobného kuchára na špeciálnu príležitosť, oslavu a najmä, ak chcú variť niečo, čo ešte neskúšali, naučiť sa niečo nové, získať rady a tipy a mať pohodu. Môžu sa tak viac venovať hosťom, dobre sa prezentovať a ulahodiť im chutným jedlom. Navyše im odpadá starosť so zaobstaraním surovín a umývaním riadu.